Krkonoše

jsou přímo rájem pro pěší turistiku, ve kterém můžete na vlastní kůži poznat jedinečnou krajinu v Evropě.

Pěší turistika

má zde dlouholetou tradici. Již Goethe putoval na Sněžku (1602 m) za východem slunce. Turistické trasy jsou dobře vyznačeny a rozlišeny různými barvami (červená, modrá, žlutá a zelená). Proto je také orientace i pro návštěvníky, kteří jsou zde poprvé, s turistickou mapou jednoduchá. Pokud neradi šlapete do kopce můžete využít lanové dráhy. Návštěvu sousedního Polska Vám umožní hraniční přechody pro pěší.

Nordic-Walking v Krkonoších

Moderní, rychle se šířící sport, speciální technika chůze s hůlkami - Nordic-Walking, dnes pěstuje např. ve Finsku, domovině tohoto sportu, více než pětina obyvatel, v sousedním Německu stovky tisíc a na celém světě pak miliony příznivců. 
Vrcholy Krkonoš získaly přízvisko “ostrov artktidy v srdci Evropy”. Není proto překvapením, že jejich táhlé, plochéhřebeny nabízí nádherné terény pro Nordic-Walking. Nordičtí chodci tak mohou na čerstvém vzduchu pomoci svému zdraví či fyzické kondici, ale současně vychutnávat krásné vyhlídky z horských hřebenů nebo poznávat zajímavá historická místa v podhůří, ale současně udělat něco pro své zdraví.

... apartmány ROKYTKA - Vaše klidná dovolená v srdci Krkonoš ...
TOP